Odchudzanie w parze

3 powody dla których warto tego spróbować razem + prezent

Owszem, można próbować zrobić to samodzielnie i mieć z tego sporo satysfakcji, ale jednak w duecie jest to i łatwiejsze i przyjemniejsze. Sprawdziłem to na sobie i swojej żonie.

Często obserwuje taką sytuację, że w parach facet ma nadwagę lub jest otyły, a kobieta jest szczupła. Żyją pod jednym dachem, w sumie jedzą to samo, a jednak różnice widać gołym okiem. Dokładnie tak było u nas. Moja żona zawsze szczupła, a ja wręcz przeciwnie. Próbowałem różnych diet i metod, naprawdę sprawdziłem prawie wszystko co możliwe, ale efekt był taki sam. Kiedy w końcu zdecydowałem, że teraz to już trzeba się tematem zająć na poważnie, do Ulubionej Pani Dietetyk poszliśmy razem, na wizytę dla par.

Pomyślicie – bez sensu, po co osoba szczupła ma chodzić do dietetyka? Po co ma stosować diety skoro jest szczupła?

Otóż powodów jest kilka:

Po pierwsze, tak jest łatwiej dla wszystkich. Dobry dietetyk tak ustali jadłospis, że różnice zauważysz głównie w wielkości porcji, natomiast jeść będziecie to samo. Każdy chyba przyzna, że łatwiej jest prowadzić jedną kuchnię, gotować jeden obiad, itd. Łatwiej, wygodniej i taniej.

Po drugie, jeśli w odchudzanie osoby otyłej lub z nadwagą zaangażowan(a)(y) jest partner(ka) to jest łatwiej osiągnąć cel. Mamy obok najlepszego motywatora i strażnika, któremu zależy na tym, żebyśmy byli w formie i zdrowi. Jeśli więc przychodzi nam do głowy, żeby trochę odpuścić druga osoba łatwo może sprowadzić nas na właściwą drogę.

Po trzecie, to że ktoś jest szczupły z zewnątrz nie oznacza, że nie ma np. otłuszczonych narządów wewnętrznych. Albo, że to w jaki sposób się odżywia co prawda nie powoduje widocznych efektów, ale już dla zdrowia nie jest takie dobre. Jeśli można poprawić np. styl odżywiania się kiedy nie jest za późno to tym lepiej. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Bardzo polecam tę metodę wszystkim parom, bo ona naprawdę zwiększa szansę na sukces. Zobaczcie jak wygląda przykładowe śniadanie:

Kanapki z łososiem i warzywami

Składniki:

– pieczywo razowe lub pełnoziarniste (ja: 1.5 kromki, żona: 1  kromka)
– serek naturalny Bieluch (ja: 3 łyżeczki, żona: 2 łyżeczki)
– łosoś wędzony – po 60 gram
– warzywa: pomidor, papryka, rzodkiewka (bez limitu ?)

Proste, prawda? Na tym w naszym przypadku opiera się jadłospis, jemy to samo, przy czym ja jem nieco więcej, moja żona mniej. I to jedyna różnica. W sklepie natomiast nie zastanawiamy się co kupić, bo doskonale wiemy co i ile. Tak na marginesie, odkąd zaczęliśmy odżywiać się według zaleceń naszej Ulubionej Pani Dietetyk, nasze zakupy są bardziej rozsądne i w efekcie płacimy mniej za żywność, a jemy zdrowiej i smaczniej.

Na koniec w ramach prezentu przykładowy jadłospis dla pary na jeden dzień. Pamiętaj, że to materiał poglądowy, który ma pomóc Ci zrozumieć jak proste i wygodne jest odchudzanie się w duecie. Twój organizm może potrzebować czegoś innego, więc jeśli chcesz spróbować tej metody w praktyce, zapytaj o nią dietetyka (a najlepiej moją Ulubiona Panią Dietetyk, której żywą reklamą jestem).

Pobierz jadłospis dla pary na jeden dzień.

 

Share this